Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to ru translation catalogue (67 entries)

en: Settings
ru: Настройки

en: Documentation
ru: Документация

en: Status
ru: Статус

en: Delete Permanently
ru: Удалить навсегда

en: Status:
ru: Статус:

en: Save Changes
ru: Сохранить

en: Select Content Type
ru: Отобразить содержимое

en: Next
ru: Следующий

en: Close
ru: Закрыть

en: Help and Support
ru: Помощь и поддержка

en: Options, options
ru: Настройки

en: Taxonomies
ru: Таксономии

en: 404 Page
ru: Страница 404

en: Search Results
ru: Результаты поиска

en: Front Page
ru: Главная страница

en: Static Pages
ru: Статичные страницы

en: Blog Page
ru: Страница Блога

en: %s Archives
ru: %s Архив

en: Post Types
ru: Типы постов

en: Languages
ru: Языки

en: Page Templates
ru: Шаблоны страниц

en: Date Archives
ru: Архивы по датам

en: Dates
ru: Даты

en: bbPress User Profiles
ru: Пользовательские профили bbPress

en: Authors
ru: Авторы

en: Target all but this context
ru: Выделить все кроме этого содержания

en: No results found.
ru: Результаты не найдены.

en: Or
ru: Или

en: Save
ru: Сохранить

en: Unauthorized request
ru: Неразрешённый запрос

en: Condition Group
ru: Группа состояния

en: Filter Sidebars
ru: Фильтр боковых панелей

en: Translate the plugin into your language
ru: Перевести плагин на свой язык

en: Order
ru: Порядок

en: Get Support
ru: Поддержка

en: More Information
ru: Больше информации

en: Each created condition group describe some specific content (conditions) that the current sidebar should be displayed with.
ru: Каждая созданная группа состояния описывает некоторое отдельное содержимое (состояние), с которым текущая боковая панель должна быть отображена.

en: Condition Groups
ru: Группы состояния

en: Options
ru: Настройки

note: #-#-#-#-#  tmp-content-aware-sidebars.pot (Content Aware Sidebars 3.5.2) #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Content Aware Sidebars
ru: Учитывающие содержимое боковые панели

en: Manage Widgets
ru: Управление виджетами

en: Widgets
ru: Виджеты

en: Please update Host Sidebar
ru: Пожалуйста, обновите базовую боковую панель

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
ru: j M, Y @ H:i

en: Sidebar scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ru: Боковая панель запланирована на: <strong>%1$s</strong>.

en: Sidebar updated.
ru: Боковая панель обновлена.

en: Manage widgets
ru: Управление виджетами

en: No content. Please add at least one condition group to make the sidebar content aware.
ru: Без содержимого. Пожалуйста, добавьте хотя бы одну группу состояния, чтобы сделать содержимое видимым.

en: No sidebars found in Trash
ru: В корзине боковые панели не найдены

en: No sidebars found
ru: Боковые панели не найдены

en: Search Sidebars
ru: Искать боковые панели

en: View Sidebar
ru: Просмотреть боковую панель

en: All Sidebars
ru: Все боковые панели

en: New Sidebar
ru: Новая боковая панель

en: Edit Sidebar
ru: Редактировать боковую панель

en: Add New Sidebar
ru: Добавить новую боковую панель

[ctx: sidebar]
en: Add New
ru: Добавить новую

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Sidebars
ru: Боковые панели

en: Place sidebar on top or bottom of host when merging.
ru: Поместить боковую панель сверху или снизу базовой панели при слиянии.

en: Bottom
ru: Снизу

en: Top
ru: Сверху

en: Merge Position
ru: Соединить позиции

en: Replace host sidebar, merge with it or add sidebar manually.
ru: Заменить прежнюю базовую панель, слиться с ней или добавить боковую панель вручную.

en: Forced replace
ru: Принудительная замена

en: Merge
ru: Слить

en: Replace
ru: Заменить
