Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to pl translation catalogue (57 entries)

en: Save Changes
pl: Zachowaj zmiany

en: Select content type
pl: Wybierz typ zawartości

en: Next
pl: Następny

en: Close
pl: Zamknij

en: Help and Support
pl: Pomoc i wsparcie

en: Options, options
pl: Opcje, opcje

en: Taxonomies
pl: Taksonomie

en: 404 Page
pl: Strona błędu 404

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Front Page
pl: Strona główna

en: Static Pages
pl: Strona statyczna

en: Post Types
pl: Typy wpisów

en: Languages
pl: Języki

en: Page Templates
pl: Szablony strony

en: Date Archives
pl: Archiwum wg dat

en: Dates
pl: Daty

en: bbPress User Profiles
pl: Profile Użytkowników Formu

en: Authors
pl: Autorzy

en: No results found.
pl: Nic nie znaleziono.

en: Or
pl: Lub

en: Save
pl: Zapisz

en: Unauthorized request
pl: Nieuprawnione wnioski

en: Condition Group
pl: Stan Grupy

en: Filter Sidebars
pl: Filtruj paski boczne

en: Translate the plugin into your language
pl: Przetłumacz wtyczkę na swój język

en: Order
pl: Starszy

en: Get Support
pl: Uzyskaj pomoc

en: More Information
pl: Więcej informacji

en: Each created condition group describe some specific content (conditions) that the current sidebar should be displayed with.
pl: Każdy stan grupy opisuje pewną specyficzną zawartość (stan), który obecny pasek boczny powinien wyświetlić.

en: Condition Groups
pl: Stan Grup

en: Options
pl: Opcje

note: #-#-#-#-#  tmp-content-aware-sidebars.pot (Content Aware Sidebars 3.5.2) #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Content Aware Sidebars
pl: Paski boczne

en: Manage Widgets
pl: Zarządzaj Widgetami

en: Widgets
pl: Widgety

en: Please update Host Sidebar
pl: Zaktualizuj Główny pasek boczny

en: Sidebar scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
pl: Plan paska bocznego na: <strong>%1$s</strong>.

en: Sidebar updated.
pl: Pasek boczny zaktualizowany.

en: Manage widgets
pl: Zarządzaj widgetami

en: No content. Please add at least one condition group to make the sidebar content aware.
pl: Brak zawartości. Dodaj chociaż jedną grupę, aby pasek działał.

en: No sidebars found in Trash
pl: Nie znaleziono pasków w koszu

en: No sidebars found
pl: Nie znaleziono pasków bocznych

en: Search Sidebars
pl: Szukaj Pasków bocznych

en: View Sidebar
pl: Zobacz pasek boczny

en: All Sidebars
pl: Wszystkie Paski boczne

en: New Sidebar
pl: Nowy pasek boczny

en: Edit Sidebar
pl: Edytuj Pasek boczny

en: Add New Sidebar
pl: Dodaj nowy Pasek boczny

[ctx: sidebar]
en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Sidebars
pl: Paski boczne

en: Place sidebar on top or bottom of host when merging.
pl: Umieść pasek boczny na górze lub dole głównego paska podczas scalania.

en: Bottom
pl: Dół

en: Top
pl: Góra

en: Replace host sidebar, merge with it or add sidebar manually.
pl: Zastąp Główny pasek boczny, scal go lub dodaj pasek boczny ręcznie.

en: Forced replace
pl: Wymuszona zamiana

en: Merge
pl: Scal

en: Replace
pl: Zastąp
