Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to nl translation catalogue (137 entries)

en: Settings
nl: Instellingen

en: You do not have access to this screen.
nl: Je hebt geen toegang tot dit scherm

en: No thanks
nl: Nee bedankt

en: Read More
nl: Lees meer

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Undo
nl: Ongedaan maken

note: translators: %s: search keywords
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
nl: Zoekresultaten voor &#8220;%s&#8221;

note: translators: %s: post title
en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
nl: &#8220;%s&#8221; permanent verwijderen

[ctx: verb]
en: Trash
nl: Prullenbak

note: translators: %s: post title
en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
nl: &#8220;%s&#8221; naar prullenbak verplaatsen

note: translators: %s: post title
en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
nl: &#8220;%s&#8221; herstellen vanuit de prullenbak

note: translators: %s: sidebar title
en: Edit &#8220;%s&#8221;
nl: Bewerk &#8220;%s&#8221;

en: Missed schedule
nl: Planning mislukt

en: Until %s
nl: Tot %s

note: translators: Sidebar status date and time format, see http://php.net/date
en: Y/m/d g:i:s a
nl: j F Y g:i:s

note: translators: Sidebar status date format, see http://php.net/date
en: Y/m/d
nl: j F Y

en: %s is currently editing
nl: %s is aan het bewerken

note: translators: %s: post title
en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
nl: &#8220;%s&#8221; (bewerken)

en: Select %s
nl: %s selecteren

[ctx: column name]
en: Title
nl: Titel

en: Empty Trash
nl: Prullenbak leegmaken

en: Restore
nl: Herstellen

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
nl[0]: Inactief <span class="count">(%s)</span>
nl[1]: Inactief <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
nl[0]: Actief <span class="count">(%s)</span>
nl[1]: Actief <span class="count">(%s)</span>

en: F j, Y
nl: j F Y

en: Never
nl: Nooit

en: Select date
nl: Selecteer datum

en: Sidebar deactivated.
nl: Sidebar uitgeschakeld

en: Sidebar activated.
nl: Sidebar geactiveerd

en: Enter title here
nl: Titel hier invoeren

en: Error in deleting.
nl: Fout tijdens het verwijderen.

en: Error in restoring from Trash.
nl: Fout tijdens herstellen vanuit de prullenbak.

en: You are not allowed to restore this sidebar from the Trash.
nl: Je hebt geen toestemming om deze sidebar te herstellen uit de prullenbak.

en: Error in moving to Trash.
nl: Fout tijdens verplaatsen naar de prullenbak.

en: You cannot move this sidebar to the Trash. %s is currently editing.
nl: Je kunt deze sidebar niet verplaatsen naar de prullenbak. %s is hem nu aan het bewerken.

en: The sidebar no longer exists.
nl: De Sidebar bestaat niet meer.

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Conditions
nl: Condities

en: You cannot edit this sidebar because it is in the Trash. Please restore it and try again.
nl: Niet mogelijk om deze sidebar te bewerken omdat het in de prullenbak zit. Herstel het en probeer het opnieuw.

en: Inactive
nl: Inactief

en: Active
nl: Actief

en: Enable
nl: Inschakelen

en: (no title)
nl: (geen titel)

en: Previous
nl: Vorige

en: Expand
nl: Uitklappen

en: Collapse
nl: Inklappen

en: Default
nl: Standaard

en: Sidebar Manager
nl: Sidebar beheer

en: Author
nl: Auteur

en: Create New
nl: Nieuwe aanmaken

en: Finish Tour
nl: Rondleiding beëindigen

en: I know how to use it
nl: Ik weet hoe het werkt

en: Get Started in 3 Easy Steps
nl: Beginnen in 3 eenvoudige stappen

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: Activate
nl: Activeren

en: New
nl: Nieuw

en: Revisions
nl: Revisies

en: All Users
nl: Alle gebruikers

en: Update
nl: Bijwerken

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Move to Trash
nl: Naar prullenbak

en: Delete Permanently
nl: Permanent verwijderen

en: Upgrade
nl: Opwaarderen

en: Browse revisions
nl: Revisies tonen

[ctx: revisions]
en: Browse
nl: Bladeren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Upgrade Now
nl: Nu opwaarderen

en: Forum Support
nl: Forum ondersteuning

en: Publish
nl: Publiceren

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Start Quick Tour
nl: Start korte rondleiding

en: Searching
nl: Zoeken

en: Conditions updated
nl: Condities bijgewerkt

en: Could not delete conditions
nl: Kan condities niet verwijderen

en: Conditional Logic
nl: Conditionele logica

en: Next
nl: Volgende

en: Close
nl: Sluiten

en: Help and Support
nl: Hulp en support

en: Get Started
nl: Aan de slag

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Draft
nl: Concept

en: Private
nl: Priv&#233;

en: Password protected
nl: Beschermd met wachtwoord

en: Taxonomies
nl: Taxonomieën

en: 404 Page
nl: 404 Pagina

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Front Page
nl: Voorpagina

en: Static Pages
nl: Statische pagina's

en: Blog Page
nl: Blog pagina

en: %s Archives
nl: %s Archieven

en: Post Types
nl: Post typen

en: Languages
nl: Talen

en: Page Templates
nl: Pagina templates

en: Date Archives
nl: Datum archieven

en: Dates
nl: Datums

en: bbPress User Profiles
nl: bbPress Gebruikersprofielen

en: Authors
nl: Auteurs

en: No results found.
nl: Niets gevonden.

en: Or
nl: Of

en: Save
nl: Opslaan

en: Unauthorized request
nl: Ongeautoriseerd verzoek

en: Condition Group
nl: Conditiegroep

en: Filter Sidebars
nl: Filter zijbalken

en: Translate the plugin into your language
nl: Vertaal deze plugin naar uw taal

en: Order
nl: Volgorde

en: Get Support
nl: Krijg ondersteuning

en: More Information
nl: Meer informatie

en: Each created condition group describe some specific content (conditions) that the current sidebar should be displayed with.
nl: Elke gemaakte conditiegroep beschrijft een specifieke inhoud (conditie) die met de huidige sidebar weergegeven moet worden

en: Condition Groups
nl: Conditiegroepen

en: Options
nl: Opties

note: #-#-#-#-#  tmp-content-aware-sidebars.pot (Content Aware Sidebars 3.5.2) #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Content Aware Sidebars
nl: Inhouds-afhankelijke Sidebars

en: Manage Widgets
nl: Beheer Widgets

en: Please update Host Sidebar
nl: Update de Host Sidebar aub

en: Sidebar scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
nl: Sidebar geplanned voor: <strong>%1$s<strong>

en: Sidebar updated.
nl: Sidebar bijgewerkt.

en: Manage widgets
nl: Widgets beheren

en: No content. Please add at least one condition group to make the sidebar content aware.
nl: Geen inhoud. Voeg tenminste één conditiegroep toe.

en: No sidebars found in Trash
nl: Geen sidebars gevonden in Prullenbak

en: No sidebars found
nl: Geen sidebars gevonden

en: Search Sidebars
nl: Zoek Sidebars

en: View Sidebar
nl: Bekijk Sidebar

en: All Sidebars
nl: Alle Sidebars

en: New Sidebar
nl: Nieuwe Sidebar

en: Edit Sidebar
nl: Bewerk Sidebar

en: Add New Sidebar
nl: Voeg nieuwe Sidebar toe

[ctx: sidebar]
en: Add New
nl: Voeg toe

en: Place sidebar on top or bottom of host when merging.
nl: Plaats sidebar bovenaan of onderaan host om samen te voegen

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Top
nl: Bovenkant

en: Merge Position
nl: Positie samenvoegen

en: Replace host sidebar, merge with it or add sidebar manually.
nl: Vervang host sidebar, voeg daarmee samen of voeg sidebar met de hand toe.

en: Forced replace
nl: Geforceerde vervanging

en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Replace
nl: Vervangen

en: Archives
nl: Archief

en: Singulars
nl: Enkelvoudige berichten
