Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to nb_NO translation catalogue (47 entries)

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Next
nb_NO: Neste

en: Close
nb_NO: Lukk

en: 404 Page
nb_NO: 404 Side

en: Search Results
nb_NO: Søke Resultater

en: Front Page
nb_NO: Forside

en: Static Pages
nb_NO: Statiske Sider

en: Languages
nb_NO: Språk

en: Page Templates
nb_NO: Side Maler

en: Dates
nb_NO: Datoer

en: bbPress User Profiles
nb_NO: bbPress Bruker Profiler

en: Authors
nb_NO: Forfattere

en: No results found.
nb_NO: Ingen resultater er funnet.

en: Or
nb_NO: Eller

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Unauthorized request
nb_NO: Uautorisert forespørsel

en: Condition Group
nb_NO: Tilstands Gruppe

en: Translate the plugin into your language
nb_NO: Oversett plugin til ditt språk

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Get Support
nb_NO: Få Støtte

en: More Information
nb_NO: Mer Informasjon

en: Each created condition group describe some specific content (conditions) that the current sidebar should be displayed with.
nb_NO: Hver opprettet tilstands gruppe beskriver noe bestemt innhold (vilkår) som eksisterende sidebar vil bli vist med.

en: Condition Groups
nb_NO: Tilstands Grupper

en: Options
nb_NO: Alternativ

en: Manage Widgets
nb_NO: Administrer Widgets

en: Please update Host Sidebar
nb_NO: Vennligst oppdater Sidebar vert

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
nb_NO: j, M Y @ G:i

en: Sidebar scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
nb_NO: Sidebar tidsplan for <strong>%1$s</strong>.

en: Sidebar updated.
nb_NO: Sidebar oppdatert.

en: Manage widgets
nb_NO: Administrer widgets

en: No content. Please add at least one condition group to make the sidebar content aware.
nb_NO: Ingen innhold. Legg til minst en vilkårs gruppe for å lage en sidebar med bevist innhold.

en: No sidebars found in Trash
nb_NO: Ingen Sidebars funnet i søppelet

en: No sidebars found
nb_NO: Ingen Sidebars funnet

en: Search Sidebars
nb_NO: Søk Sidebars

en: View Sidebar
nb_NO: See Sidebar

en: All Sidebars
nb_NO: Alle Sidebars

en: New Sidebar
nb_NO: Ny Sidebar

en: Edit Sidebar
nb_NO: Rediger Sidebar

en: Add New Sidebar
nb_NO: Legg til ny Sidebar

[ctx: sidebar]
en: Add New
nb_NO: Legg til

en: Place sidebar on top or bottom of host when merging.
nb_NO: Plasser sidebar på topp eller bunn av vert når den blir kombinert.

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Top
nb_NO: Topp

en: Replace host sidebar, merge with it or add sidebar manually.
nb_NO: Erstatt hoved sidebar, kombiner eller legg til sidebar manuelt.

en: Forced replace
nb_NO: Tvunget erstatt

en: Merge
nb_NO: Kombiner

en: Replace
nb_NO: Erstatt
