Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Next
id: Selanjutnya

en: Close
id: Tutup

en: Help and Support
id: Bantuan dan Dukungan

en: Taxonomies
id: Taksonomi

en: 404 Page
id: Laman 404

en: Search Results
id: Hasil Pencarian

en: Front Page
id: Laman Depan

en: Static Pages
id: Laman Statis

en: Blog Page
id: Laman Blog

en: %s Archives
id: Arsip %s

en: Post Types
id: Tipe Pos

en: Languages
id: Bahasa

en: Date Archives
id: Arsip Tanggal

en: Dates
id: Tanggal

en: bbPress User Profiles
id: Profil Pengguna bbPress

en: Authors
id: Penulis

en: No results found.
id: Tidak ada hasil.

en: Or
id: Atau

en: Save
id: Simpan

en: Filter Sidebars
id: Filter Sidebar

en: Translate the plugin into your language
id: Terjemahkan plugin ini ke dalam bahasa Anda

en: Order
id: Urutan

en: Get Support
id: Dapatkan Bantuan

en: More Information
id: Informasi Lebih Lanjut

en: Options
id: Pilihan

en: Manage Widgets
id: Atur Widget

en: Widgets
id: Widget

en: Sidebar scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
id: Sidebar dijadwalkan untuk: <strong>%1$s</strong>.

en: Sidebar updated.
id: Sidebar diperbarui.

en: Manage widgets
id: Atur widget

en: No sidebars found
id: Tidak ada sidebar

en: Search Sidebars
id: Cari Sidebar

en: View Sidebar
id: Lihat Sidebar

en: All Sidebars
id: Semua Sidebar

en: New Sidebar
id: Sidebar Baru

en: Edit Sidebar
id: Ubah Sidebar

en: Add New Sidebar
id: Tambah Sidebar Baru

[ctx: sidebar]
en: Add New
id: Tambah Baru

en: Sidebars
id: Sidebar

en: Bottom
id: Bawah

en: Top
id: Atas

en: Merge Position
id: Gabung Posisi

en: Forced replace
id: Ganti secara paksa

en: Merge
id: Gabung

en: Replace
id: Ganti
