Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to hu translation catalogue (65 entries)

en: Save Changes
hu: Vátoztatások mentése

en: Conditional Logic
hu: Feltételes logikát

en: Next
hu: Következő

en: Close
hu: Bezár

en: That's it! Now you can start creating sidebars and display them on your own conditions.
    
    If you need more help, click on the "Help" tab here.
hu: Ez minden! Most már elkezdheti létrehozni az oldalsávokat a saját feltételek alapján.
    
    Ha további segítségre van szüksége, kattintson a  "Segítség" fülre.

en: Help and Support
hu: Segítség és támogatás

en: Options, options
hu: Beállítások, beállítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Private
hu: Magán

en: Taxonomies
hu: Taxonómiák

en: 404 Page
hu: 404-es oldal

en: Search Results
hu: Keresési találatok

en: Front Page
hu: Kezdőlap

en: Static Pages
hu: Statikus oldal

en: Blog Page
hu: Blog oldal

en: %s Archives
hu: %s archívuma

en: Post Types
hu: Bejegyzés típusok

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Page Templates
hu: Oldal sablonok

en: Date Archives
hu: Dátum archívum

en: Dates
hu: Dátum

en: bbPress User Profiles
hu: bbPress felhasználói fiókok

en: Authors
hu: Szerzők

en: Target all but this context
hu: Összes célzása ebben az összefüggésben

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: Or
hu: vagy

en: Save
hu: Mentés

en: Unauthorized request
hu: Jogosulatlan kérés

en: Condition Group
hu: Feltétel csoport

en: Filter Sidebars
hu: Oldalsáv filter

en: Translate the plugin into your language
hu: Plugin lefordítása a saját nyelvre

en: Order
hu: Sorrend

en: Get Support
hu: Segítség kérése

en: More Information
hu: További információk

en: Each created condition group describe some specific content (conditions) that the current sidebar should be displayed with.
hu: Minden létrehozott csoport egy bizonyos tartalomfajtát (feltételt) jelöl, ami mellett az oldalsáv meg fog jelenni.

en: Condition Groups
hu: Feltétel csoportok

en: Options
hu: Beállítások

note: #-#-#-#-#  tmp-content-aware-sidebars.pot (Content Aware Sidebars 3.5.2) #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Content Aware Sidebars
hu: Tartalomfüggő oldalsáv

en: Manage Widgets
hu: Widgetek kezelése

en: Widgets
hu: Widgetek

en: Please update Host Sidebar
hu: Kérjük, frissítse az eredeti oldalsávot

en: Sidebar scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
hu: Oldalsáv időzítve: <strong>%1$s</strong>.

en: Sidebar updated.
hu: Oldalsáv frissítve.

en: Manage widgets
hu: Widgetek kezelése

en: No content. Please add at least one condition group to make the sidebar content aware.
hu: Nincs tartalom. Kérjük, adjon hozzá legalább egy feltétel csoportot, hogy az oldalsáv tartalomfüggő legyen.

en: No sidebars found in Trash
hu: Oldalsáv nem található a kukában

en: No sidebars found
hu: Oldalsáv nem található

en: Search Sidebars
hu: Oldalsáv keresése

en: View Sidebar
hu: Oldalsáv megtekintése

en: All Sidebars
hu: Összes oldalsáv

en: New Sidebar
hu: Új oldalsáv

en: Edit Sidebar
hu: Oldalsáv szerkesztése

en: Add New Sidebar
hu: Új oldalsáv hozzáadása

[ctx: sidebar]
en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Sidebars
hu: Oldalsávok

en: Place sidebar on top or bottom of host when merging.
hu: Az oldalsáv elhelyezése a eredeti oldalsáv fölött vagy alatt egyesítéskor.

en: Bottom
hu: Lent

en: Top
hu: Fent

en: Merge Position
hu: Pozíció összevonása

en: Replace host sidebar, merge with it or add sidebar manually.
hu: Eredeti oldalsáv helyettesítése, egyesítés vele vagy oldalsáv hozzáadása manuálisan.

en: Forced replace
hu: Kötelező csere

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Replace
hu: Helyettesítés

en: FAQ
hu: GYIK
