Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to fr_CA translation catalogue (27 entries)

en: Save Changes
fr_CA: Enregistrer les modifications

en: Next
fr_CA: Suivant

en: Close
fr_CA: Fermer

en: Sticky
fr_CA: Mis en avant

en: Draft
fr_CA: Ébauche

en: Front Page
fr_CA: Page Accueil

en: Post Types
fr_CA: Types de poste

en: Languages
fr_CA: Traduction

en: Date Archives
fr_CA: Date des archives

en: Authors
fr_CA: Auteurs

en: Save
fr_CA: Sauvegarder

en: Order
fr_CA: Commande

en: No sidebars found in Trash
fr_CA: Aucun Sidebar trouvé dans la corbeille

en: Search Sidebars
fr_CA: Chercher

en: View Sidebar
fr_CA: Voir le Sidebar

en: All Sidebars
fr_CA: Tous les Sidebars

en: New Sidebar
fr_CA: Nouveau Sidebar

en: Edit Sidebar
fr_CA: Éditer le Sidebar

en: Add New Sidebar
fr_CA: Ajoutez un nouveau Sidebar

[ctx: sidebar]
en: Add New
fr_CA: Ajouter un nouveau

en: Place sidebar on top or bottom of host when merging.
fr_CA: Placez le Sidebar en haut ou en bas de l'hôte lors de la fusion.

en: Bottom
fr_CA: Bas

en: Top
fr_CA: Haut

en: Merge Position
fr_CA: Fusionner la position

en: Forced replace
fr_CA: Forcer le remplacement

en: Merge
fr_CA: Fusionner

en: Replace
fr_CA: Remplacer
