Plugins - Content Aware Sidebars - Widget Area Control - Development (trunk) - en to eu_ES translation catalogue (77 entries)

en: Documentation
eu_ES: Dokumentazioa

en: Undo
eu_ES: Desegin

[ctx: verb]
en: Trash
eu_ES: Zakarrontzia

note: translators: Sidebar status date and time format, see http://php.net/date
en: Y/m/d g:i:s a
eu_ES: Y-m-d G:i:s

[ctx: column name]
en: Title
eu_ES: Izenburua

en: Empty Trash
eu_ES: Hustu zakarrontzia

en: F j, Y
eu_ES: Y-m-d

en: Status
eu_ES: Egoera

en: Advanced
eu_ES: Aurreratua

en: (no title)
eu_ES: (izenbururik ez)

en: Previous
eu_ES: Aurrekoa

en: Collapse
eu_ES: Tolestu

en: Default
eu_ES: Lehenetsia

en: Author
eu_ES: Egilea

en: Activate
eu_ES: Aktibatu

en: Revisions
eu_ES: Berrikuspenak

en: Update
eu_ES: Eguneratu

en: Schedule
eu_ES: Programatu

en: Move to Trash
eu_ES: Bota zakarrontzira

en: Browse revisions
eu_ES: Arakatu berrikusketak

[ctx: revisions]
en: Browse
eu_ES: Arakatu

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: Status:
eu_ES: Egoera:

en: Publish
eu_ES: Argitaratu

en: Save Changes
eu_ES: Gorde aldaketak

en: Next
eu_ES: Hurrengoa

en: Close
eu_ES: Itxi

en: Draft
eu_ES: Zirriborroa

en: Private
eu_ES: Pribatua

en: Taxonomies
eu_ES: Taxonomiak

en: 404 Page
eu_ES: 404 orrialdea

en: Search Results
eu_ES: Bilaketaren Emaitzak

en: Front Page
eu_ES: Azaleko orrialdea

en: Static Pages
eu_ES: Orrialde Estatikoak

en: Post Types
eu_ES: Bidalketa Motak

en: Languages
eu_ES: Hizkuntzak

en: Page Templates
eu_ES: Orrialde Plantillak

en: bbPress User Profiles
eu_ES: bbPress Erabiltzaile Profilak

en: Authors
eu_ES: Egileak

en: No results found.
eu_ES: Ez da emaitzarik topatu.

en: Or
eu_ES: Edo

en: Save
eu_ES: Gorde

en: Unauthorized request
eu_ES: Baimenik gabeko eskaera

en: Condition Group
eu_ES: Baldintzazko Taldea

en: Translate the plugin into your language
eu_ES: Itzuli plugin hau zure hizkuntzara

en: Order
eu_ES: Ordena

en: Get Support
eu_ES: Eskuratu Laguntza

en: More Information
eu_ES: Informazio Gehiago

en: Each created condition group describe some specific content (conditions) that the current sidebar should be displayed with.
eu_ES: Sortzen den baldintzazko talde bakoitzak, hainbat eduki (baldintza) zehatz deskribatzen ditu, uneko albo-barrak erakutsiko dituenak.

en: Condition Groups
eu_ES: Baldintzazko Taldeak

en: Options
eu_ES: Ezarpenak

en: Manage Widgets
eu_ES: Kudeatu Widgetak

en: Widgets
eu_ES: Widgetak

en: Please update Host Sidebar
eu_ES: Faborez, eguneratu Berezko Albo-Barra

en: Sidebar scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
eu_ES: <strong>%1$s</strong> erako programatutako Albo-Barra.

en: Sidebar updated.
eu_ES: Albo-Barra eguneratu da.

en: Manage widgets
eu_ES: Kudeatu Widgetak

en: No content. Please add at least one condition group to make the sidebar content aware.
eu_ES: Ez dago edukirik. Faborez, gehitu gutxienez baldintzazko talde bat albo-barra erabilgarri bihurtzeko.

en: No sidebars found in Trash
eu_ES: Ez da Albo-Barrarik topatu zakarrontzian

en: No sidebars found
eu_ES: Ez da Albo-Barrarik topatu

en: Search Sidebars
eu_ES: Bilatu Albo-Barrak

en: View Sidebar
eu_ES: Ikusi Albo-Barra

en: All Sidebars
eu_ES: Albo-Barra Guztiak

en: New Sidebar
eu_ES: Albo-Barra Berria

en: Edit Sidebar
eu_ES: Editatu Albo-Barra

en: Add New Sidebar
eu_ES: Gehitu Albo-Barra Berria

[ctx: sidebar]
en: Add New
eu_ES: Gehitu berria

en: Sidebar
eu_ES: Albo-barra

en: Sidebars
eu_ES: Albo-Barrak

en: Place sidebar on top or bottom of host when merging.
eu_ES: Albo-Barra berezkoaren gainean edo azpian kokatu elkartzea gauzatzean.

en: Bottom
eu_ES: Azpian

en: Top
eu_ES: Gainean

en: Replace host sidebar, merge with it or add sidebar manually.
eu_ES: Ordezkatu berezko albo-barra, batu berarekin edo gehitu albo-barra bat eskuz.

en: Forced replace
eu_ES: Behartu ordezkapena

en: Merge
eu_ES: Batu

en: Replace
eu_ES: Ordezkatu

en: Archives
eu_ES: Artxiboak
